U Koprivnici održano prvenstvo Republike Hrvatske u standardnim plesovima

Prvenstvo Republike Hrvatske u standardnim plesovima, u organizaciji Hrvatskog sportskog plesnog saveza, održano je prošlog vikenda u sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica.

Prvenstvo je okupilo preko 60 plesnih parova iz 15 klubova, a prije početka finalnog dijela natjecanja plesne parove i sve prisutne pozdravio je zamjenik župana Ivan Pal koji je ujedno i službeno otvorio natjecanje.

Iz koprivničkog Športskog plesnog kluba Ritam nastupili su Marko Šimek i Lana Bermanec koji su osvojili 11. mjesto u kategoriji mladeži te Neno Rojčević i Marina Tomac-Rojčević koji su osvojili broncu u kategoriji veterani 2. Iz Športskog plesnog kluba Koprivnica nastupili su Josip Betlehem i Karla Šmitlehner koji su u kategoriji mladeži osvojili 12. mjesto.

Posjetitelji su mogli uživati u engleskom i bečkom valceru, tangu, slow foxu i quickstepu, a partneri prvenstva bili su Hrvatski olimpijski odbor i Športski plesni klub Ritam.