Moto utrka ulicama Križevaca i ove godine privukla brojnu publiku

Pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije u Križevcima je u subotu 23. lipnja održana 34. cestovna motociklistička utrka za Prvenstvo Hrvatske. Ova tradicionalna utrka svake godine okupi vrhunske natjecatelje i brojnu publiku, a tako je bilo i ove godine.

Događaj je otvorila saborska zastupnica Marija Vukobratović, a okupljenima se na otvorenju obratio i župan Darko Koren. On je svim natjecateljima zaželio puno sportske sreće i uspjeha te naglasio kako je Županija ponosni pokrovitelj motociklističke utrke ulicama Križevaca.

Natjecanje je održano u nekoliko kategorija, uz neizostavne oldtimere, a najbolji među domaćinima bio je Renato Novosel iz MK Križevci koji je osvojio prvo mjesto u klasi 125.

Kao i ranijih godina dio sredstava prikupljenih od ulaznica bio je namijenjen u humanitarne svrhe.