Maksimilijan Perković i Gregor Gašparić treći na svjetskom natjecanju mladih robotičara

Učenici koprivničke Osnovne škole “Antun Nemčić Gostovinski” Maksimilijan Perković i Gregor Gašparić osvojili su treće mjesto na svjetskom Kupu mladih robotičara “RoboCup Junior” u gradu Weizu u Austriji. Na natjecanju je sudjelovalo 178 ekipa iz cijelog svijeta, a ekipa Robo Koprivnica osvojila je treće mjesto u kategoriji Rescue Line Primary u kojoj su nastupali natjecatelji do 14 godina starosti, u konkurenciji od 48 ekipa.

Kategorija Rescue Line Primary odnosi se na robotsko spašavanje žrtve, a roboti su morali biti sastavljeni i programirani tako da moraju pratiti crnu liniju, izbjegavati prepreke, uhvatiti četiri loptice i pospremiti ih u roku od osam minuta.

Mentor koprivničkim osnovnoškolcima bio je profesor Ivica Kolarić, ujedno i izbornik Hrvatske robotičke reprezentacije, a prvo je mjesto također osvojila ekipa iz Hrvatske – iz Otočca, dok je druga bila Južna Koreja.