U Koprivnici održano prvenstvo Republike Hrvatske u standardnim plesovima

Sorry, this entry is only available in Croatian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prvenstvo Republike Hrvatske u standardnim plesovima, u organizaciji Hrvatskog sportskog plesnog saveza, održano je prošlog vikenda u sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica.

Prvenstvo je okupilo preko 60 plesnih parova iz 15 klubova, a prije početka finalnog dijela natjecanja plesne parove i sve prisutne pozdravio je zamjenik župana Ivan Pal koji je ujedno i službeno otvorio natjecanje.

Iz koprivničkog Športskog plesnog kluba Ritam nastupili su Marko Šimek i Lana Bermanec koji su osvojili 11. mjesto u kategoriji mladeži te Neno Rojčević i Marina Tomac-Rojčević koji su osvojili broncu u kategoriji veterani 2. Iz Športskog plesnog kluba Koprivnica nastupili su Josip Betlehem i Karla Šmitlehner koji su u kategoriji mladeži osvojili 12. mjesto.

Posjetitelji su mogli uživati u engleskom i bečkom valceru, tangu, slow foxu i quickstepu, a partneri prvenstva bili su Hrvatski olimpijski odbor i Športski plesni klub Ritam.