Održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever u krosu

Sorry, this entry is only available in Croatian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U organizaciji Atletskog kluba Koprivnica u subotu, 1.travnja, održano je Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever u krosu, gdje u 12 disciplina sudjelovalo dvjestotinjak atletičara iz 14 klubova.

Sportašima se pozdravnim riječima ohrabrenja obratio zamjenik župana Ivan Pal, a utrkama je prisustvovao i predsjednik Zajednice sportova Koprivničko-križevačke županije Stanislav Lovković.

Domaćini su bili najuspješniji u ukupnom ekipnom poretku, a pripala su im i prva mjesta u ženskoj i muškoj konkurenciji. U kategoriji limača i limačica na 600 m sudjelovalo je ukupno šezdesetak najmlađih, s time da su koprivničke limačice osvojile ekipno treće mjesto. Među limačima najbolje se snašao Mateo Šegović kojemu je pripalo četvrto mjesto, a ekipno su bili drugi. U kategoriji seniorki na 2000 m prva tri pojedinačna mjesta te ekipno prvo mjesto pripalo je domaćim trkačicama Kristini Borovec, Ivani Merz i Dijani Radotović, članicama škole trčanja za odrasle koja je s uspješnim radom započela prije godinu dana pod vodstvom Marije Vladušić. U kategoriji seniora na 5000m drugo je mjesto osvojio Oliver Orešić, Goran Gregurec bio je četvrti, a ekipno su bili drugi.

Jan Tisaj pokazao se najuspješnijim domaćim atletičarem u konkurenciji mlađih kadeta na 800 m osvojivši peto mjesto, a ekipnoj pobjedi u kategoriji starijih kadeta na 1000 m pripomogao je Ivan Mikulić s osvojenim drugim mjestom.

Treći u kategoriji mlađih juniora na 2000 m bio je Marko Gregurec, četvrto je mjesto osvojio Luka Šoštarić, a pripalo im je i ekipno prvo mjesto. Kod mlađih kadetkinja na 800 m najuspješnija je bila Tara Rušak osvojivši sedmo mjesto, dok su ekipno djevojke bile četvrte. Starije kadetkinje u utrci na 1000m također su bile ekipno četvrte, a najbolji je rezultat ostvarila Sara Tetec na desetom mjestu.