Održan 11. Županijski polumaraton Kalnik-Križevci ’20. – KTC

Sorry, this entry is only available in Croatian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U subotu 12.rujna, održan je  utrka 11. Županijskog polumaratona Kalnik-Križevci ’20. – KTC. Start utrke je ove godine bio u Kalniku s novouređenog Trga Stjepana Radića, a cilj u Križevcima na Gradskom sportskom stadionu. Podršku maratoncima na startu utrke dali su i župan Darko Koren koji je sportašima poželio uspjeh i izdržljivost u ovoj napornoj trkačkoj disciplini te načelnik Općine Kalnik Mladen Kešer.

Ovogodišnji je pobjednik viceprvak Hrvatske u polumaratonu Ivan Dračar iz  AK Agram koji je u cilj utrčao za 1:14:05 sati, dok je drugi bio Kristijan Rubinić iz AK Jastreb 99 s rezultatom 1:16:23. Broncu je uzeo Danijel Peček iz Zagreb Runners/ AK Dubrovnik s rezultatom 1:17:36. Valja spomenuti sjajan rezultat Križevčanina koji nastupa za AK Koprivnicu,  Danijela Katalenića koji je osvojio 5. mjesto istrčavši ovu zahtjevnu dionicu za 1:20:45 sati.

U ženskoj je kategoriji slavila Jasmina Ilijaš iz AK Marathon 95 koja je do cilja dotrčala za 1:39:48  sati. Drugo je mjesto osvojila Križevčanka Ana Brletić s rezultatom 1:45:40 ispred Suzane Dinjar iz AK “Rudolf  Perešin“ koja je 21,1 kilometar istrčala za 1:46:40 sati.

Pobjednicima su nagrade uručili župan  Koren, načelnik općine Kalnik Kešer i gradonačelnik Križevaca Mario Rajn te zamjenik Danijel Šaško.

Izvor: radiokrizevci.hr