Održana radionica o zajedničkoj vježbi projekta Dravis3

Sorry, this entry is only available in Croatian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U četvrtak, 12. lipnja 2014. godine u prostorijama Koprivničko-križevačke županije održana je radionica o zajedničkoj vježbi projekta Dravis3. Stručni suradnik za promet i poslove zaštite i spašavanja Koprivničko-križevačke županije Stjepan Behin predstavio je protokol vježbe „Botovo-Legrad 2014“ koja će se 4. srpnja održati na području mjesta Botovo uz rijeku Dravu i na željezničkom mostu preko rijeke Drave. Vježbom će biti prikazano istjecanje i sanacija opasnih tvari (amonijak), gašenje požara na lokomotivi, spašavanje unesrećenih i njihova evakuacija te sprječavanje vodnog vala. Kako bi upoznali područje na kojem će se održavati vježba, predstavnici projektnih partnera i članovi spasilačkih službi obišli su navedene lokacije.

U vježbi će sudjelovati i specijalistički timovi spasilačkih službi iz Republike Mađarske i Republike Hrvatske (Stožer zaštite i spašavanja Koprivničko-križevačke županije, specijalističke postrojbe MUP-a, Udruga zaštite, pomoći i spašavanja na vodama Koprivničko-križevačke županije, profesionalne i dobrovoljne vatrogasne postrojbe, specijalističke postrojbe Državne uprave zaštite i spašavanja, članovi Crvenog križa, Hitne medicinske pomoći, Hrvatske gorske službe spašavanja, Hrvatskih voda, Hrvatskih željeznica i ronioci).

Predstavnici projektnih partnera i gosti su posjetili i CPS Molve gdje su ih dočekali direktor Vladimir Tišljar sa suradnicima Brankom Pintarićem i Jelicom Kunić. Domaćini su najprije održali prezentacije „Proizvodna regija Sjeverna Hrvatska“ i „Proizvodna jedinica – procesi“ kojima su predstavili način rada i planove za budućnost.

Cilj projekta Dravis3 je jačanje i teritorijalno proširenje hrvatsko-mađarske suradnje u zajedničkom planiranju upravljanja katastrofama, a glavni partner je Nacionalni savez za radijsku signalizaciju i infokomunikaciju Mađarske. Ostali partneri u projektu su mađarske županije Somogy, Zala, Baranya te Osječko-baranjska županija, dok su pridruženi partneri Virovitičko-podravska i Međimurska županija. Proračun projekta je 342 tisuće eura, od čega je Koprivničko-križevačkoj županiji na raspolaganju 50 tisuća eura. Ovim sredstvima biti će nabavljena informatička, vatrogasna i ronilačka oprema, te druga oprema potrebna za sustav zaštite i spašavanja.

Voditeljica odsjeka za komunikacije i protokol:
Melita Ivančić, mag. pol.