Održana moto utrka 37. Nagrada Križevaca

Sorry, this entry is only available in Croatian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog Sabora, Koprivničko-križevačke županije i grada Križevaca u nedjelju, 28. lipnja održana je 37. Nagrada Križevaca u motociklizmu kojoj je prisustvovao župan Darko Koren. Po prvi puta ovo je bilo nadmetanje za međunarodno prvenstvo Hrvatske kod brzinaca, skuteraša i oldtimera. Oko tri tisuće gledatelja uživalo je u vožnjama križevačkim gornjogradskim ulicama, a poglavito brzinaca, u klasama 125 SP, 600 SST i 1000 SST.
U domaćoj klasi 125 uvjerljivo je slavio Mislav Perkušić ispred Davora Buntaka i Mirka Zidarića. U klasi 600 zasluženo je slavio Ivan Višak, a u klasi 1000 prvo mjesto osvojio je Dario Horvat iz 1. HMK Zagreb. Najbrži krug Nagrade Križevaca vozio je izvanredni Ivan Višak koji je krug od 1500 metara odvezao u vremenu 50.639 sekundi. Ostale rezultate možete pogledati na stranicama Hrvatskog motociklističkog saveza.

I ove godine utrku su organizirali MK Križevci, AMK Križevci i HMS, a otvorio ju je saborski zastupnik i gradonačelnik Križevaca Branko Hrg. U svim kategorijama nastupilo je točno 100 vozača iz Hrvatske i susjednih zemalja. Prihod od prodaje ulaznica već tradicionalno namijenjen je u humanitarne svrhe, a ove godine donirati će se vozačima i udrugama koje su pripomogle u organizaciji utrke.